Siyaset

Akşener ’in avukatı başvuru yaptı: FETÖ soruşturmasında ifademiz alınsın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ’in avukatı Uğur Poyraz, AKP ’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın “Yerli ve milli” açıklamasından sonra, Akşener hakkında 4 yıldır yürütülen ‘FETÖ soruşturması ’ndaki gizlilik kararının..

Toplam 7 görüntüleme, Günlük 1 görüntüleme

Akşener ’in avukatı başvuru yaptı: FETÖ soruşturmasında ifademiz alınsın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ’in avukatı Uğur Poyraz, AKP ’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın “Yerli ve milli” açıklamasından sonra, Akşener hakkında 4 yıldır yürütülen ‘FETÖ soruşturması ’ndaki gizlilik kararının kaldırılmasını istedi. Poyraz, Akşener ’in ifadesinin de ‘ivedi olarak alınmasını ’ talep etti.

Akşener ’in avukatı başvuru yaptı: FETÖ soruşturmasında ifademiz alınsın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hakkındaki FETÖ soruşturma nedeniyle ifadesinin alınması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ’na avukatı aracılığıyla başvuruda bulundu.

Akşener ’in avukatı Uğur Poyraz savcılığa sunduğu dilekçede, 2016 yılında başlatılan soruşturma hakkında hala müvekkiline bir bilgilendirmede bulunulmadığını kaydederek, şu ifadeleri kullandı:

“3 yılın sonunda 23 Haziran ’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Başkanlığı seçimi sürecinden apar topar ‘gizlilik kararı ’ alındı. 1 yılı aşkın süredir ‘gizlilik kararı ’ devam ettirildi. Müvekkillim Sayın Meral Akşener ’in ‘Gizlilik kararı kaldırılsın, kamuoyundan gizleyeceğim, çekineceğim bir husus yoktur ’ talepli başvurularına cevap dahi verilmedi.”

‘SİYASİ MALZEME HALİNE GETİRİLDİ ’

ANKA ’nın verdiği bilgiye göre Poyraz, 4 yılı aşkın süredir devam eden soruşturmanın ‘siyasi malzeme haline getirildiğini ’ kayderek, dosyadaki ‘gizlilik kararı ’nın kaldırılmasını istedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ’in ifadesini ‘ivedi olarak alınmasını ’ talep eden Poyraz, “Gizlilik kararının ’ kaldırılarak, kamuoyu ile dosya içerinin paylaşılmasına karar verilmesi gerektiği kanaatindeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın 7 Ağustos günü Akşener hakkında “Yerli ve milli” vurgusu yaptığını hatırlatan Poyraz, dilekçesinde şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı ’nın istihbarat birimleri ve gerekli kurumlardan bilgi almaksızın böyle bir açıklama yapması söz konusu olamaz. Belli bir dönem, tercih ve karar alma süreçlerine ilişkin yanıltıldığını defaatle dile getiren Sayın Cumhurbaşkanı ’nın kamuoyuna yapmış olduğu açıklamalarda aldatılma hassasiyetine kurumların ve birimlerin titizlik gösterdiklerini varsayıyoruz.”

‘EVİNE DÖN ’ ÇAĞRISINI MAKUL BULMUŞTU

Erdoğan, 7 Ağustos günü Ayasofya Cami ’nde kıldığı Cuma namazısının ardındın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin Akşener ’e yaptığı “Evine dön” çağrısını “Terör örgütleriyle el ele olmak, milli ve yerli olarak düşündüğümüz İYİ Parti’ye hiç uygun düşmeyebilir. Böyle bir sıkıntının olması hasebiyle böyle bir davet gerçekleşmiş diye düşünüyorum. Ülke genelinde bir bütünleşmenin gereğini düşünüyorum” diye değerlendirmişti.

Toplam 8 görüntüleme, Günlük 2 görüntüleme

0Shares

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL