Siyaset

CHP Haftalık raporunda Muharrem İnce’yi görmedi

Milletvekilleri ve parti örgütüne gönderilen bilgilendirme raporunda, İnce’yle ilgili hiçbir gelişmeye yer verilmedi. CHP’de, Muharrem İnce’nin gündemde tutulmaması ve tepki verilmemesi politikası kapsamında, parti içinde düzenli olarak hazırlanarak milletvekilleri ve..

Toplam 55 görüntüleme, Günlük 1 görüntüleme

CHP Haftalık raporunda Muharrem İnce’yi görmedi

Milletvekilleri ve parti örgütüne gönderilen bilgilendirme raporunda, İnce’yle ilgili hiçbir gelişmeye yer verilmedi.

CHP’de, Muharrem İnce’nin gündemde tutulmaması ve tepki verilmemesi politikası kapsamında, parti içinde düzenli olarak hazırlanarak milletvekilleri ve örgüte gönderilen Haftalık Bilgilendirme Raporu’nda, geçen haftanın tüm gelişmeleri madde madde sıralanırken; İnce’yle ilgili herhangi bir gelişmeye yer verilmedi.

CHP yönetimi kafasını kuma gömse de CHP de Muharrem İncenin çıkışıyla birlikte ikinci bir odak ortaya çıktı. Bir anlamda ikinci bir genel merkez gibi çalışan İnce siyasi hayatımız ve CHP nin gerçeği olarak gündemimizde. Muharrem İncenin disiplin kuruluna da verilmemesi tartışmaların odağında. Onun yönetime yönelttiği çok daha hafif eleştirilerden dolayı partiden ihraç edilenler doğal olarak CHP de ikili bir hukuk gözetildiğini söylüyorlar.

24 Haziran eçiminden bu güne o günün tartışmalarının her zaman merkezinde olan CHP den görüşleri nedeniyle ihraç edilen, şimdi Gelişim ve Demokrasi Partisi kuruluş hazırlıkları yapan Özlem Ağırman da tartışmalara 24 Haziran paylaşımları ile katıldı.

 

CHP’de uzun süredir Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Genel Başkan Yardımcılığı tarafından hazırlanarak, parti örgütü ve milletvekillerine gönderilen Haftalık Bilgilendirme Raporu’nda partinin geçen hafta yaşanan gelişmelerle ilgili politik tavrı ve geçen haftanın ayrıntılı bir özetine yer veriliyordu.

Merkez yönetim kurulundaki (MYK) yeni yapılanmada bu alanın boş bırakılarak, başdanışmanlık formülünün yaşama geçirilmesinin ardından raporun hazırlanmasına devam edildi.

HİÇ YER VERİLMEDİ

Bu doğrultuda CHP’de, Muharrem İnce’ye karşı kararlaştırılan tepkisizlik politikası; partinin düzenli olarak hazırladığı Haftalık Bilgilendirme Raporu’na da yansıdı. İnce’nin yaptığı toplantı ve basındaki yansımalarıyla ilgili hiçbir konuya geçen hafta gündeminin ayrıntılı bir şekilde ele alındığı raporda yer verilmedi.

Milletvekillerinin tamamı ve parti örgütüne gönderilen raporda; ekonomik gelişmeler, işsizlik sorunu, Cumhurbaşkanlığı sisteminin sorunları, İstanbul Sözleşmesi, koronavirüs salgını, okulların açılması konusundaki tartışmalar ayrıntılı bir şekilde yer aldı. Raporda, parti içi meselelerin kamuoyunda konuşulmaması vurgusu yinelendi.

Muharrem İnce “Memleket Hareketi”ne yönelik destek çağrılarını sürdürüyor.

Toplam 56 görüntüleme, Günlük 2 görüntüleme

0Shares

YORUMLAR (2)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL