Siyaset

CHP: “Muharrem İnce’nin iddiaları çürütülecek.”

Eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin ve eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın önceki gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmüşlerdi. Gazeteci İsmail Saymaz ise bugün Karayalçın ile Çetin’in..

Toplam 35 görüntüleme, Günlük 1 görüntüleme

CHP: “Muharrem İnce’nin iddiaları çürütülecek.”

Eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin ve eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın önceki gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmüşlerdi. Gazeteci İsmail Saymaz ise bugün Karayalçın ile Çetin’in Muharrem İnce ile görüştüğünü açıkladı.POLİTİKA SERVİSİ

”Önceki gün Kılıçdaroğlu ile görüşen eski CHP ve SHP genel başkanları Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın, bugün saat 17’de Ankara’da Muharrem İnce ile buluşacak. Çetin bana şunları söyledi: Görüşmeyi biz istedik. İnce’ye ‘Ayrılma, partide kal, mücadeleni partide sürdür’ diyeceğiz.

Çetin ve Karayalçın’ın Muharrem İnce ile görüşmesi bitti.İki ağabey, İnce’ye şöyle dedi: ‘Perşembe günü basın toplantısı yapma. Yapacaksan da masayı devirme. Partide kal, bu süreçte ayrılmak olmaz.’ İnce şöyle dedi: “Şimdilik parti kurma fikrim yok. Ben Anadolu’yu dolaşacağım.”

CHP ’nin yeni MYK ’si ilk kez bir araya geldi.
Yeni görevlendirmelerin ele alındığı toplantının ardından konuşan CHP Sözcüsü Öztrak, AKP ’nin ilk seçimde yenileceğini, ülkenin ise acil bir anayasal reforma ihtiyaç duyduğunu söyledi. CHP, İnce ’nin “müşahitsiz sandıklar” iddiasına karşı “müşahit verileri” için de çalışma yapacak.
 


37 ’nci Olağan Kurultayı ’nın ardından göreve gelen CHP ’nin yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ilk toplantısını gerçekleştirdi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MYK üyeleri, parti genel merkezinde bir araya gelerek yeni döneme ilişkin planlamalar yaptı, gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

Toplantıda, üye sayısı 16 olarak belirlenen MYK ’nin yeni üyeleri ile mevcut Genel Başkan Yardımcıları, kendi görev alanlarına ilişkin kısa sunuş konuşmaları yaptı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ’nun gereksiz tartışmalara girmeden herkesin görevine odaklanmasını istediği kaydedildi. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ’nin Cumhurbaşkanı Adayı olduğu 2018 seçimleri için “Sandıklarda müşahit yoktu” sözlerine karşı bir çalışma yapılmasını istedi.

Kılıçdaroğlu ’nun Onursal Adıgüzel ’den İnce ’nin sözlerinin gerçeği yansıtmadığını kanıtlayacak verileri talep ettiği ifade edildi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ’nun toplantıda AKP ’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın önceki gün kabine toplantısının ardından “buzdolabı” üzerinden yaptığı hesaba da tepki gösterdiği öğrenildi.

MYK toplantısının ardından gündemdeki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, AKP ’nin ilk seçimlerde yenileceğini, halkın tek adam rejiminden sandıkta kurtulacağını söyledi.DEMOKRASİ İÇİN BİRLİK ZAMANI

Ülkenin acil bir Anayasal reforma ihtiyaç duyduğunu kaydeden Öztrak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Son yerel seçimlerde kazandığımız belediyelerde milletimizin yarısı yaşıyor. Halkın tüm taleplerini karşılamaya çalışıyoruz. Şimdi de milletin derdine derman olmak için tek adama sandıkta son verme yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Zaman, el ele vererek bu hedefe yürüme zamanıdır. Demokrasiden yana olan tüm kurumlar için birlik ve beraberlik zamanıdır.

Türkiye, kendine benzeyen ekonomilerden ayrıştı, kırılgan ekonomiler arasına girdi. Bir de üstüne ucube tek adam rejimi getirildi. Parlamentoyu, yargıyı, medyayı hızla vesayet altına aldılar. Liyakati bitirdiler. Ekonomimiz bir avuç yandaşa hizmet eder oldu.

Sarayın salgın konusunda da planının ne olduğu bilinmiyor. Atılacak adımlarla ilgili bilgi almayı beklerken bunun yerine sarayın kibirlisi çıktı, buzdolabı ve çamaşır makinası satışını anlattı. Bunlar milletten kopmuş ama kimsenin kuşkusu olmasın, millet önüne sandık geldiğinde saray koalisyonuna yerini gösterecektir.

Biz kendi önerilerimizi paylaştık ama dinlemiyorlar. Güveni yeniden tesis etmek istiyorlarsa başta damat olmak üzere ekonomiden anlamayanları görevden almalılar. Güçlü bir Anayasal Reformu açıklamalı ve Meclis ’e getirmeliler.”

***


***

Perşembeyi bekleyin

Yeni parti kurma iddialarıyla gündemde olan CHP ’li Muharrem İnce, Ankara ’ya gitmek üzere yola çıktı. İnce, “Ankara ’ya gidiyorum, perşembe sabahı açıklama yapacağım” dedi.

***


 

Toplam 36 görüntüleme, Günlük 2 görüntüleme

0Shares

YORUMLAR (2)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL