Gündem

PM Üyesi Aylin Nazlıaka, CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı ’na adaylığını açıklayacak

CHP Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlıaka, 6 Ağustos’ta saat 16.00’da CHP Genel Merkezi’nde düzenleyeceği basın toplantısı ile Kadın Kolları Genel Başkanlığı’na adaylığını duyuracak. CHP ’nin 37. Olağan Kurultayı’nda PM ’ye seçilen..

Toplam 21 görüntüleme, Günlük 1 görüntüleme

PM Üyesi Aylin Nazlıaka, CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı ’na adaylığını açıklayacak

CHP Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlıaka, 6 Ağustos’ta saat 16.00’da CHP Genel Merkezi’nde düzenleyeceği basın toplantısı ile Kadın Kolları Genel Başkanlığı’na adaylığını duyuracak.

PM Üyesi Aylin Nazlıaka, CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı ’na adaylığını açıklayacak

CHP ’nin 37. Olağan Kurultayı’nda PM ’ye seçilen Aylin Nazlıaka, iktidara giden yolda kadınlarla birlikte yürümek ve CHP ’yi kadın mücadelesinin öncüsü yapmak için aday olduğunu açıkladı.

Türkiye ’nin birçok ilinden kadın kolları başkanlarıyla birlikte Kadın Kolları Genel Başkanlığı adaylığını açıklamaya hazırlanan Nazlıaka, İstanbul Sözleşmesi’nin tartışıldığı, kadına şiddetin artarak devam ettiği bugünlerde kadınların seslerinin daha çok duyulması ve siyasette kadınlara daha fazla alan açılması için mücadele vereceğini kaydetti.

Kadın kollarıyla yapacakları çalışmaların yalnızca parti içinde sınırlı kalmayacağını vurgulayan Nazlıaka “CHP Kadın Kolları, kadınların mücadelelerinde daha aktif ve öncü bir rol oynayacak. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağımız bu iktidar yolunun öncüsü ve lokomotifi kadın örgütlerimiz olacak. Kadınların mücadelesine güç verip onlardan güç alacağız” dedi.

Nazlıaka 6 Ağustos’ta saat 16.00’da CHP Genel Merkezi’nde yapacağı toplantı ile adaylığını duyuracak.

Toplam 22 görüntüleme, Günlük 2 görüntüleme

0Shares

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL