Gündem

TDK, İngilizce tabelalara ilişkin rapor hazırladı

Meclis’e yeni bir yasa teklifi geliyor. Türk Dil Kurumu, tabelalardaki İngilizce isimlere dair kapsamlı bir rapor hazırladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan Yüksek İstişare Kurulu’nda masaya yatırılan raporda, İngilizce..

Toplam 29 görüntüleme, Günlük 1 görüntüleme

TDK, İngilizce tabelalara ilişkin rapor hazırladı

Meclis’e yeni bir yasa teklifi geliyor. Türk Dil Kurumu, tabelalardaki İngilizce isimlere dair kapsamlı bir rapor hazırladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan Yüksek İstişare Kurulu’nda masaya yatırılan raporda, İngilizce isimlerin ayıklanarak Türkçe’nin korunması için yasa çıkarılması istendi. Değerlendirmelerin ardından önümüzdeki yasama döneminde konuya ilişkin yasa teklfiinin Meclis’e sunulmasına karar verildi. AVM, otel ve lokantalarda İngilizcenin fazlasıyla kullanıldığına dikkat çekilen raporda; ikinci bir dil olarak İngilizce kullanılabileceği ancak ilk isimlerin Türkçe olması gerektiğine dikkat çekildi.

 

Toplam 30 görüntüleme, Günlük 2 görüntüleme

0Shares

YORUMLAR (1)

  1. Rahmi Akel diyorki:

    Kitap Çıkarmak mı İstiyorsunuz | Livan Yayınevi | Kitabınız Raflara Ulaşsın Kaliteli Hızlı Kitap Basımı, editör, proje desteği ile kitabınızı yayınlayın. Kapak Tasarımı, tanıtım, sosyal medya desteği ve imza günleri düzenlemesi. https://livanyayinevi.com/

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL