Siyaset

Vincent Kompany futbol bıraktı ve teknik direktör oldu

Belçika ekibi Anderlecht ’te oyuncu-antrenör olarak görev yapan Vincent Kompany, aktif futbol kariyerini noktaladı. Anderlecht Kulübü, 34 yaşındaki Belçikalı ’nın futbolu bıraktığını ve kulübün yeni teknik direktörü olduğunu duyurdu. Anderlecht..

Toplam 26 görüntüleme, Günlük 1 görüntüleme

Vincent Kompany futbol bıraktı ve teknik direktör oldu

Belçika ekibi Anderlecht ’te oyuncu-antrenör olarak görev yapan Vincent Kompany, aktif futbol kariyerini noktaladı. Anderlecht Kulübü, 34 yaşındaki Belçikalı ’nın futbolu bıraktığını ve kulübün yeni teknik direktörü olduğunu duyurdu.

Anderlecht ile 4 yıllık anlaşmaya vardığını belirten Kompany, “Tamamen antrenör rolüme odaklanmak istiyorum ve bunun için zamanımın yüzde 100 ’üne ihtiyacım var. Futboldan emekli olma nedenim bu. Takımda en az 4 sezon kalmak ve modern bir futbol oynayabileceğimizi göstermek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Belçikalı savunma oyuncusu, altyapısından yetiştiği Anderlecht ’in formasını 2003 ’ten 2006 ’ya kadar giymiş ve 2 lig şampiyonluğu yaşamıştı. 2008 yılında Hamburg ’dan Manchester City ’ye transfer olan Kompany, kaptanlığını yaptığı İngiliz kulübünde 11 yıl forma giydi ve 4 lig şampiyonluğu elde etti.

Geçen sene oyuncu-antrenör olarak Anderlecht ’e dönen Kompany, kariyerini boyunca oynadığı 532 maçta 31 gol attı.

Toplam 27 görüntüleme, Günlük 2 görüntüleme

0Shares

YORUMLAR (2)

  1. Gökalp Özsaygı diyorki:

    Kitap Çıkarmak mı İstiyorsunuz | Livan Yayınevi | Kitabınız Raflara Ulaşsın Kaliteli Hızlı Kitap Basımı, editör, proje desteği ile kitabınızı yayınlayın. Kapak Tasarımı, tanıtım, sosyal medya desteği ve imza günleri düzenlemesi. https://livanyayinevi.com/

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL