Gündem

İYİ Partili Yıldız’dan AKP’li Göksu’ya ‘internetçi arkadaş’ yanıtı: Aklınca aşağılamaya çalışıyor

İBB’nin AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB Meclisi’nde, ‘metrolara internet gelmesi’ talebiyle konuşan İYİ Parti Meclis Üyesi Vedat Taylan Yıldız’a, “İYİ Parti’de konuşan ‘internetçi arkadaşımız’ galiba sanal dünyada çok fazla geziyor” şeklindeki..

Toplam 31 görüntüleme, Günlük 1 görüntüleme

İYİ Partili Yıldız’dan AKP’li Göksu’ya ‘internetçi arkadaş’ yanıtı: Aklınca aşağılamaya çalışıyor

İBB’nin AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB Meclisi’nde, ‘metrolara internet gelmesi’ talebiyle konuşan İYİ Parti Meclis Üyesi Vedat Taylan Yıldız’a, “İYİ Parti’de konuşan ‘internetçi arkadaşımız’ galiba sanal dünyada çok fazla geziyor” şeklindeki ifadelerle yanıt verdi. Göksu’ya yanıt veren Yıldız, “Bana ‘İnternetçi arkadaş’ diyerek gençlerimizin internet talebini aklınca aşağılamaya çalışıyor” dedi.

İYİ Partili Yıldız'dan AKP'li Göksu'ya 'internetçi arkadaş' yanıtı: Aklınca aşağılamaya çalışıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Üyesi İyi Partili Vedat Taylan Yıldız, İBB ’nin metrolarda internet hizmeti vermek için Kasım ayında yaptığı başvuruya İstanbul Valiliği’nin 10 aydır yanıt vermediğini açıkladı.

Yıldız, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ’nin Eylül ayı toplantısında yaptığı konuşmada, internet erişiminin lüks olmadığını, suya ve elektriğe erişim kadar önemli ve bir hak olduğunu belirtti. İnternetin öneminin pandemi döneminde daha iyi anlaşıldığını söyleyen Yıldız, metrolarda internet olmadığı için 16 milyon İstanbullunun, metroda seyahat ederken, dünya ile bağlantısının koptuğunu vurguladı. Yıldız, şöyle devam etti:

“ACİL DURUMDA METRODAKİ VATANDAŞLARA NASIL ULAŞACAĞIZ”

“Büyükşehir Belediyemizin övgüye değer bir çabası var. İstanbulluların internete erişimini sağlayabilmek için otobüslerden parklara, meydanlardan, konser salonlarına günlük 1GB ücretsiz WI-FI hizmeti sunarak üstüne düsen görevi yapmaktadır. Bu hizmet İstanbullular tarafından o kadar sevildi ki 2.7 milyon kullanıcıya ulaştı.

Acil bir durumda metrodaki vatandaşlarımızı hızlı bir biçimde nasıl bilgilendireceğiz. En son 26 Eylül 2019 ’da yaşadığımız deprem sırasında da, gördük ki güçlü ve kesintisiz bir haberleşme şebekesi taviz veremeyeceğimiz bir zorunluluktur. O gün, o saatte 40 bin hemşehrimiz metro ile seyahat ediyordu. Biz, bugün burada takım elbisesini giyip gelmiş, göğsü kabararak Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi sıfatımızla gezinirken, bize canları emanet edilmiş 40 bin İstanbulluya değil yardım etmek, ulaşamadık bile. Neden? Metrodalar diye…”

İSTANBULLU YERYÜZÜNE ÇIKMAYI BEKLİYOR

İYİ Partili Meclis Üyesi Vedat Taylan Yıldız dünyadan örnekler verdiği açıklamasında, “Tokyo ’da yaşayan bir Japon, karanlığa düşmüyor. New York ’taki bir Amerikalının metrosunda internet var. Moskova ’da işine giden bir Rus, metrosunda çalışmaya devam ediyor. Roma ’da kreatif iş yapan bir tasarımcı, üretimini metrosunda yapabiliyor. Paris ’te Fransızlar metrosunda kedi videolarını izleyebiliyorlar. Taşkent ’te de durum aynı. Dünya kentinde yaşayan İstanbullu? Yeryüzüne çıkmayı bekliyor. 21. yüzyılın, ikinci on yılında” dedi.

BÜYÜKŞEHİRE CEVAP VERİLMEDİ

İYİ Partili Yıldız dünyanın belli başlı kentlerinde metrolarda internet hizmeti verildiğini, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de hem baz istasyonu kurmak hem de ücretsiz WI-FI hizmeti sağlayabilmek için, Valiliğe 5 Kasım 2019 ’da başvurduğunu belirterek şu bilgileri verdi:

“Burada amaç iki taraflı iletişimi sağlamaktı. 10 ayı aşkın süredir 16 Milyon İstanbulluyu temsil eden Büyükşehir Belediyemize cevap gelmedi. Kaldı ki Büyükşehir Belediyemize bu projenin hiçbir mali yükü yok. Tam tersine baz istasyonlarından kira geliri sağlayacağız. Ve bu para İstanbullulara hizmet olarak geri dönecek. Ayrıca kuracağımız WI-FI ağı da geliştirdiğimiz ortak bir reklam modeliyle kendi masrafını misliyle karşılayacak. Hem Büyükşehir Belediyemiz para kazanacak, hem de vatandaşımızın en önemli taleplerinden birini karşılamış olacağız.”

YILDIZ’DAN GÖKSU’YA YANIT

İBB Meclisi’nde, ‘metrolara internet gelmesi’ talebiyle konuşan Yıldız’a, İBB’nin AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, “İYİ Parti’de konuşan ‘internetçi arkadaşımız’ galiba sanal dünyada çok fazla geziyor” şeklindeki ifadelerle yanıt verdi.

Bunun üzerine tekrar söz alan Yıldız, Göksu’nun kendisine ‘internetçi arkadaş’ diyerek hitap etmesine tepki gösterdi.

Sosyal medyada yaptığı paylaşımla bir kez daha tepki gösteren Taylan Yıldız, “Bana ‘İnternetçi arkadaş’ diyerek gençlerimizin internet talebini aklınca aşağılamaya çalışıyor. Gençler, bu siyasetçiler sizin dünyanızı zerre kadar anlamıyor. Ama ben sonuna kadar sizin internetçi abiniz olmaya ve haklarınız için savaşmaya devam edeceğim” açıklamasında bulundu.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL